E-Posta ve Sms Pazarlaması Üzerine Sarbacane
Genel

E-Posta ve Sms Pazarlaması Üzerine Sarbacane

Dijital pazarlama artık hayatımızda önemli bir yer kaplıyor. Özellikle pandemi sonrasında yaşanan büyük artış, dijital pazarlamaya da ilgiyi olağanüstü şekilde arttırdı. Tabi ki bu işe yeni girenlerin, bilgisi olmadan, doğru fizibilite yapmadan böyle işlere kalkışmaları sonucunda zarar eden bir çok firma ya da kişi de mevcut. Amazon, E-Bay, Alibaba gibi sitelerin yanı sıra bir şirket kurarak hepsiburada, N11, trendyol gibi bir çok e ticaret sitesinde satış yapma talebi adeta patlamış durumda. Ayrıca e posta, sms, ınstagram hatta whatsapp üzerinden pazarlama yapan birçok şirket, kuruluş ya da kişi mevcut.

SARBACANE NE KADAR YATIRIM ALDI?

Bu işi hakkıyla yapan firmalardan biri olarak görülen Fransa merkezli girişim Sarbacane, geçtiğimiz günlerde yeni bir yatırım aldığını açıkladı. E-posta, sms pazarlaması ve otomasyon yazılımı konularında müşterilerine hizmet sunan Sarbacane isimli girişim, 27 milyon dolar yatırım aldı. Şirket tarafından yapılan açıklamada yapılan 27 milyon dolarlık yatırımın yapay zeka destekli pazarlama otomasyon ve yazılımlarının geliştirileceği belirtiliyor. Ayrıca şirketin uluslararası platformlarda boy göstermesi için kullanılacağı söyleniyor. Yatırımı gerçekleştiren şirket ise Fransa merkezli IDI liderliğinde bir konsorsiyum.

SARBACANE KİMDİR? NASIL BÜYÜDÜ?

Mathieu Tarnus isimli bir girişimci tarafından kurulmuş olan Sarbacane girişiminin Operasyon Direktörü Paul de Fombelle’in verdiği bilgilere göre alınan yatırımın ardından şirketin market  değeri 45 milyon dolar civarına ulaştı. 2001 yılında faaliyete geçen ve yaklaşık 20 yıldır pazarlama çözümleri üreten Sarbacane, zaten halihazırda karlı bir şirket konumundaydı. Geçtiğimiz yıllarda birkaç kez daha yatırım almış olan şirket, bugüne kadar alınan yatırımlar hakkında bir açıklamada bulunmamıştı. 10 bini aşkın müşterisi bulunan girişiminin müşterileri aslında dünyaca ünlü markalardan sadece birkaçı. Christian Dior, L’Occitane, Mondial Relay ,Warner Music bu girişimin müşterileri arasında yer alıyor.

Sarbacane’ın en önemli hizmeti e-posta ve sms üzerinden yapılan pazarlama kampanyaları oluşturmayı, göndermeyi ve yönetmeyi sağlayan SaaS tabanlı bir otomasyon. Bu arada şirket isminin Fransa’da Sarbacane, Fransa dışında ise Mailify olarak adlandırıldığını belirtelim. Şirket yetkilileri bu durumu, girişimin uluslararası platformlarda global bir isim olarak duyulmasını istedikleri için böyle bir yola başvurduklarını söylüyor. Bu vizyonlarının karşılığını da aldıklarını söylemek lazım. Sarbacane’ın geçtiğimiz yıl geliri de 13 milyon dolar gelir civarında. Şirket bu yıl ise 16 milyon dolar geliri planladığını belirtiyor. 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir