İnternet Cafe Nasıl Açılır?
Genel

İnternet Cafe Nasıl Açılır?

 Yeni bir girişme başlamak her zaman heyecan verici ve tecrübelerle dolu bir deneyim olmuştur. Bir iş kurarken başını planlamak ve iyi yönetmek sonrasında işletmeyi idare etmek büyük oranda mutluluk duymanıza ve aynı zamanda keyif almanıza neden olur.

 Eğer bilgisayar ile ilgiliyseniz kendinize ait bir internet cafe açabilirsiniz. Açacağınız internet cafe çok amaçlı bir internet cafe olabilir. Son yıllarda hızla gelişen ve teknolojinin bir parçası haline gelen online oyun işletmeleri ortaya çıkmıştır. Bu nedenle internetteki hızlı gelişim online oyun oynama sınırlarını genişleterek internet cafelerin gelişme olasılığını arttırdı. 

 İnternet cafe açarken işletmelerin başarısı için dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunlar; altyapı, donanım, cafe konumu ve yazılımlardır.

 İnternet Cafe İçin Yapılması Gerekenler;

 Donanım; internet cafe gibi işletmelere portallar ve en üst seviyedeki oyunları oynatabilecek internet altyapısı ve donanımları gerekmektedir. Oyun yazılımlarının desteklenmesi için bilgisayarların ve oyun konsollarının bellek yapılanmasının yeterli düzeyde olması gerekmektedir. Örnek olarak, büyük monitörlerin, üst düzey oyuncu farelerin ve bunlar gibi yüksek kalitelere sahip teknolojik ürünlerin müşterilere sunulması gerekmektedir. Müşterilerin sizin internet cafenizi tercih etmesindeki en büyük nedenler arasında müşterilere sunmuş olduğunuz teknolojik donanımlar vardır. 

 İnternet altyapısı; evet yukarıda da bahsettiğimiz gibi bilgisayar donanımları müşteriler için çok önemli bir etkendir. Fakat sadece bilgisayar donanımları yeterli değildir. Çünkü cafenizde kullanmış olduğunuz internette çok büyük bir öneme sahiptir. İnternet cafe açılırken en çok dikkat edilmesi gereken husus internet altyapısıdır. İyi bir internet altyapısının tercih edilmesi cafenizin geleceği için de çok büyük bir rol oynamaktadır. 

 Cafenizin lokasyonu; her ne kadar görmezden gelinse de açacağınız işletmenin konumu çok büyük bir önem taşımaktadır. Bu nedenle açmak istediğiniz cafelerin şehir merkezlerine veyahut insan yoğunluğunun fazla olduğu yerlere açmanız işletmenizin kazancı açısından oldukça önemlidir.

 Yazılım; Son zamanlarda birçok online oyun alternatifi ortaya çıkmıştır. Online yarış oyunları, savaş oyunları ve spor oyunları çok tercih edilmektedir. Bunlar için yazılım alınması ve yüklenmesi gerekir. Bunlara ek olarak, son zamanların trendleri ve müşteri fikirleri hakkında bilgi edinmek için düzenli bir oyun araştırması yapmanız gerekir. En son çıkan oyunlara sahip olmanız, cafenizi tercih eden düzenli müşterilerin olmasına neden olur. 

 İnternet Cafe Açabilmek İçin Gerekli Olan Belgeler;

 1) ilk defa internet kafe açacak olan kişiler kaymakamlık makamına devir ettim devir aldım şeklinde dilekçe vermelidir.

 2) Basit bir nüfus cüzdanı örneği ve bunun yanına vesikalık bir fotoğraf gerekmektedir.

 3) bulunduğunuz evin adresi yani ikametgah belgesi gerekir.

 4) Sabıka kaydınızın bir örneği gerekir.

 5) 10 adet renkli fotoğraf gerekmektedir (Son 6 altı ay içinde çekilmiş olmalı)

 6) İş yeri kiralık ise kira fotokopisi gerekir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir