Instagram Beğeniler Neye Göre Sıralanıyor?

Instagram Beğeniler Neye Göre Sıralanıyor?

Instagram beğeniler neye göre sıralanıyor? Her geçen gün daha fazla kullanıcı bulan Instagram sosyal medya açısından ilk sırada yer almaktadır. Sosyalleşme açısından beğeni ve takipleşmeler oldukça önemlidir. Peki bu Instagram beğeniler neye göre sıralanıyor?

Instagram’da yapılan paylaşımlar takipçilerinizi beğenilerine sunulmakta ve bu da takipçileriniz tarafından beğenilmektedir. Beğenilerin sıralanması da Instagram kriterlerine göre belirlenmektedir. Instagram yapay zeka sayesinde yapılan bu sıralama saatler ve kullanıcılar arasındaki ilişkiye göre de belirlenmektedir. Instagram beğenileri nasıl sıralanıyor? Sorusunun cevabı aşağıda yer alan faktörlere göre sıralanabilir:

Beğenmiş olduğunuz paylaşımlar, beğendiğiniz paylaşımlara yakın olan paylaşımlar, beğendiğiniz paylaşımı yapan kişinin yakın çevresinin paylaşımları, takip ettiğiniz kişinin beğenmiş olduğu paylaşımlar olarak etkileyen bu gibi unsurlar vardır.

Instagram İlk Beğeni Sırası Nasıl Belirlenir?

Instagram’da beğeni sıraları önceden kronolojik sıralamaya göre belirlenmekteydi. Beğeniler yeniden eskiye doğru sıralanmaktaydı. Ancak bu sistem beğenileri düşürmeye başlayınca yeni bir uygulama yapılmaya başlandı. O halde şimdiki sisteme göre Instagram ilk beğeni sırası nasıl belirlenir? Yeni beğeni uygulamasına göre gönderileri beğenen kullanıcılar yeni gönderiyi de beğendiği zaman ilk sıralarda çıkmaktadır. Yeni sistem sayesinde profilinize en çok bakan ya da profilinizle ilgilenen kişiler de öne çıkmaktadır.

Instagram Beğenilerde Öne Çıkmak İçin Ne Yapılır?

Instagram’da kişinin öne çıkması hesabı kullanma şekline göre belirlenmektedir. Bu yüzden herkesin beğeni sıralamasında nerede olduğu belirli şemalara göre değişiklik gösterir. Bu durumda Instagram beğenilerde öne çıkmak için ne yapılır? Oluşturduğu algoritma sayesinde hem reklam verenlerin hem de normal kullanıcıların keyifli vakit geçirmesi sağlanabilir. Beğendiğiniz paylaşımlar, takip ettiklerinizin paylaşımları gibi unsurlar sizin de algoritma oluşturma sürecinize etki etmektedir.

Beğeni sıralamasında daha yüksek yerde olmak isteyenler ise özellikle belirli paylaşımlar içerisinde yer alabilirler. Bu şekilde yapıldığında anahtar kelimeler içerisinde bu alanda yer alan kişiler arasında yerinizi alabilirsiniz. Belirlediğiniz anahtar kelimelerle yapacağınız paylaşımlar çok etkili olmaktadır. Paylaşım yaparken mekan etiketi vermekte faydalı olmaktadır. Sizin Instagram hesabını kullanma şekliniz Instagram beğeniler neye göre sıralanıyor? Sorusunun net cevabı niteliğindedir.

Yorum yapın