Instagram İşletme Hesabını Facebook’a Bağlamak

Instagram İşletme Hesabını Facebook’a Bağlamak

İnstagram işletme hesabını facebook’a bağlamak, daha geniş kitlelere ulaşmanın yollarından biridir. Hesaplar arasında bağlantı kurduğunuzda, gönderileriniz tüm sosyal medya hesaplarında birlikte yayınlanır. İnstagram işletme hesabını facebook’a bağlamak için ayarlar sekmesine girerek hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir.

Instagram Facebook’a Nasıl Bağlanır?

İnstagram, sosyal medya uygulamaları ile bağlantı kurabileceğiniz gelişmiş ayar seçenekleri sunmuştur. Facebook, Tumblr, Twitter gibi birçok hesap üzerinden bağlantı kurabilirsiniz. İşletme hesaplarının bağlantılı olması, gönderilerinizin tüm sosyal medya hesaplarında yayınlanmasını sağlar. İnstagram işletme hesabını facebook’a bağlamak için şu adımları izleyebilirsiniz;

  • İnstagram hesabınıza giriş yapın ve profil sayfanızı açın,
  • Ekranın sağ üst kısmındaki üç çizgiye tıklayarak ayarlar başlığına tıklayın,
  • Sayfanın altında yer alan “hesap merkezi” sekmesine tıkladığınızda bağlantılı hesapları göreceksiniz.
  • Hesap ekle seçeneği ile Facebook hesabınıza giriş yapabilirsiniz.
  • Aynı mail adresleri ile açılan hesaplarınız varsa otomatik senkronizasyon yapmanız mümkündür.

Instagram Hesabına Facebook ile Giriş Yapma

İnstagram hesabına giriş yaparken sosyal medya hesaplarını kullanabilirsiniz. İşletme hesabınızı kurarken Facebook ile giriş yaptığınızda, iki hesap doğrudan bağlantılı olacaktır. İnstagram işletme hesabını facebook’a bağlamak için ayrı bir adım izlemenize gerek kalmaz. Bu şekilde hesaplarınız arasında bağlantı kurduğunuzda, İnstagram karşınıza Facebook üzerinden yapabileceğiniz paylaşımlarla ilgili bilgileri gösterecektir.

Facebook ile İnstagrama giriş yapma durumunda gönderileriniz otomatik olarak facebook hesabında da paylaşılabilir. İşletmenizin reklamlarını ve gönderilerini paylaşırken Facebook’da da paylaş seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu sayede hesap gönderileriniz her iki sosyal medya hesabında da yayınlanır ve geniş kesimlere ulaşabilirsiniz.

Instagram Hesabı Neden Facebook’a Bağlanmıyor?

İnstagram hesabını Facebook’a bağlama için ayarlar sekmesini kullanmanız gerekiyor. Ayarlar sayfasını açtığınızda, bağlantı kurabileceğiniz facebook hesabı hakkında bilgileri görebilirsiniz. Hesap size ait değilse kaldırmanız mümkündür. Eğer size ait bir facebook hesabı öneriliyorsa, tıkladığınızda bağlantı oluşturulur.

Facebook hesabı ile İnstagram hesabı arasında bağlantı kuramıyorsanız, facebook hesabınız aktif olmayabilir. Facebook hesabına giriş yaparak bağlı uygulamaları kontrol etmeli, kullanmadığınız bir hesap varsa kaldırmalısınız. Sorun yaşamaya devam ettiğinizde İnstagram işletme hesabını facebook’a bağlamak için İnstagrama veya Facebook’a bilgi vererek yardım almanız mümkündür.

Yorum yapın