Instagram toplu mesaj nasıl silinir?

Instagram toplu mesaj nasıl silinir?

Instagram toplu mesaj nasıl silinir? Birçok sosyal medya platformunda toplu mesaj silme özelliği varken bu durum Instagram için geçerli değildir. Bu özellik olmadığı için de kullanıcılar mesajlar tek tek silmek zorunda kalmaktadır. Toplu mesaj silmek için farklı yöntemler olabilir varsa bu yöntemlerle Instagram toplu mesaj nasıl silinir?

Mesajları tek tek silmek oldukça vakit alacağından kullanıcılar kısa sürede silmek ve tek seferde bunu halletmek istemektedir. Bazı uygulamalar ile Instagram toplu mesaj silme işlemi gerçekleştirilmektedir. Instagram uygulamasında mesajları toplu olarak silmek için farklı uygulamaları deneyebilirsiniz. Andrıid cihazlar için Google Play Store’da, İOS cihazlarda App Store’da bulunan bazı uygulamalar vardır. Bu uygulamaya ulaşmak için her iki mağazanın arama motoruna Instagram All Delete Message yazmanız yeterli olmaktadır.

Karşınıza çıkan uygulamalar içerisinde seçim yaparak Instagram toplu mesajlarınızı silmeniz mümkün. Bu uygulamaların adı değişebileceğinden arama motoruna Instagram mesajları toplu sil ya da toplu mesaj silme olarak ifade edebilirsiniz. Arama yaptığınızda karşınıza çıkan uygulamalardan birini telefonunuza indirmelisiniz. Uygulama yüklenince Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız. Daha sonra DM bölümüne gelerek mesajları toplu bir şekilde silebilirsiniz. Bu sayede Instagram toplu mesaj nasıl silinir? Sorusunun cevabını da almış olursunuz.

DM Kutusu Nasıl Temizlenir?

Hem Android hem de İOS cihazlarda DM kutusu nasıl temizlenir? Instagrama giriş yapıldıktan sonra uygulamanın sağ üst köşesindeki direkt mesaj kutusuna gelerek silmek istediğiniz mesajı gönderen kişinin hesabına basılı tutmalısınız. Karşınıza çıkan seçeneklerden sil olanı tercih etmelisiniz. Bu işlemler sayesinde DM kutusu temizlenmiş olacaktır.

Instagram Mesaj Verileri Silinirken Mesajlar Silinir Mi?

Instagramın ön belleğini temizlemek Instagram’da başka bilgilerin yok olmasına neden olmamaktadır. Instagram mesaj verileri silinirken mesajlar silinir mi? diyenler için de cevap hayır olacaktır. Çünkü bu verileri temizlerken uygulamadaki mesajlar silinmemektedir. Bunun için Instagram Dm üzerinden silme işlemi yapmanız yeterlidir.

Instagram kullanıcılarının çoğu Instagram’da fazla yoğunluk görmemek adına veya diğer sebeplerden dolayı mesajlarını silmek ister. Instagram toplu mesaj nasıl silinir? Bunun için belirtilen yolu izlemek yeterli olacaktır.

Yorum yapın