İnternetsiz Televizyona İnternet Nasıl Bağlanır?

İnternetsiz Televizyona İnternet Nasıl Bağlanır?

Bir akıllı televizyona sahip değilseniz ya da akıllı televizyonunuz teknolojinin gerisinde kalmışsa buna çözüm bulmanın yeni bir televizyon almaktan daha ucuz yolları var. Artık Netflix, Amazon, Youtube gibi yayın platformları bizler için olmazsa olmaz haline geldi. İtiraf etmeliyiz ki telefon ve bilgisayar ekranları yerine televizyondan izlemek daha keyifli oluyor.  İnternetsiz televizyona internet nasıl bağlanır? Sorusuna dönecek olursak bunun için bir çok yöntem bulunduğunu söylemeliyiz. Biz bu yazıda bu yöntemlerin hepsini sizlerle paylaşacağız.

Wifi Özelliği Olmayan TV İnternete Bağlamak

Wifi özelliği olmasa da bazı akıllı televizyonları kablo ile internete bağlamak mümkündür. Televizyona kablolu internet nasıl bağlanır? Öncelikle bu işlemi yapmak için iyi bir cat5 ya da cat6 kablo almalısınız. Modeminizin ethernet kısmına ve televizyonunuza kabloyu bağladıktan sonra bir çok televizyon otomatik olarak bağlanmaktadır. Ama sizin televizyonunuz bağlanmadı ise ayarlar kısmına girip kablolu internet kısmından kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kablolu bağlantılar wifi bağlantısına göre daha iyi hız sunmaktadır.

Ekran Yansıtma

Eski akıllı televizyonlarınıza telefonunuzun, bilgisayarınızın ve tabletinizin ekranlarını çeşitli uygulamalar vasıtasıyla yansıtabilirsiniz.

Smart Olmayan TV İnternete Nasıl Bağlanır ?

Bilgisayar, oyun konsolu ve televizyonunuzu yeni nesil akıllı televizyona çevirmek için tasarlanmış özel cihazlar yoluyla en iyi sonuçları alabilirsiniz.

Bilgisayarı Televizyona Bağlamak

Bilgisayar TV’ye nasıl bağlanır? Masaüstü bilgisayarınızı ya da laptopunuzu HDMI kablo yardımıyla televizyonunuza bağlayabilirsiniz. Eğer televizyonunuzda uygun giriş yoksa çevirici aparatlar işinizi görecektir.

Oyun Konsolu İle İnternete Bağlanmak

Playstation ve Xbox gibi oyun konsollarının internet desteği bulunmaktadır. Onlar sayesinde internete bağlanabilirsiniz.

Android Uydu Alıcıları

Yeni nesil android işletim sistemine sahip olan bu uydu alıcıları ile televizyonunuzu yine akıllı televizyona çevirmeniz mümkün olacaktır.

Google Chromecast

Google Chromecast , HDMI bağlantı noktasına sahip herhangi bir televizyona bağlanan ve telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan televizyonunuza içerik akışı sağlayan bir cihazdır.

Akıllı TV Kutusu (TV BOX)

İnternetsiz televizyona internet nasıl bağlanır diye sorulduğunda Akıllı TV kutuları televizyonunuzu yeni nesil akıllı televizyona çevirmenin en iyi yoludur. Özellikle Xiaomi Tv Box 4k ve Apple TV bunların en bilinen örnekleridir. Ülkemizde de son yıllarda oldukça popüler bir ürün haline gelmiştir. Ayrıca Aliexpress gibi sitelerden daha çeşitli modellerini bulabilmeniz mümkündür.

TV Stick

Yine akıllı TV kutuları ile aynı işlevi gören ama daha küçük boyuta sahip olan cihazlardır. Görünüm olarak Usb’ye benzetebilirsiniz. En iyi örnekleri ise Amazon Fire Tv Stick 4k ve Xiaomi Mi TV Stick 1080p’dir.

Yorum yapın