Samsung Galaxy A32 ile Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Samsung Galaxy A32 ile Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Ekran Görüntüsü Alma: Samsung Galaxy A32

Ekran görüntüsü alma özelliği akıllı telefonlar ile birlikte hayatımıza giren yeniliklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu özelliği kullanarak kullanmakta olduğunuz cihaz üzerinden gördüğünüz herhangi bir şeyi bir başkasına aktarabilmeniz mümkün durumda. Oldukça kolay bir işlem olsa da ekran görüntüsü alma özelliğinin nasıl kullanılabileceği zaman zaman merak edilebiliyor. Kullanıcılar çoğu zaman Samsung Galaxy A32 ile ekran görüntüsü nasıl alınır sorusunun yanıtını arıyor. 

Samsung Galaxy A32

Gerek tasarımı gerekse teknik özellikleri ile Samsung Galaxy A32 oldukça ilgi çeken android akıllı telefonlar arasında. Tasarım bakımından modernlik ve minimalliği bir arada sunan Samsung Galaxy A32 modeli, kullanıcılarına ayrıca ince bir telefon deneyimi sunuyor. Özellikle günümüz koşullarında ise tam bir fiyat performans ürünü. Samsung’un bu modelinde kamera çıkıntısının oldukça azaltılmış olması ve çerçeve kullanılmıyor oluşu göze çarpıyor. Bunun yanı sıra Samsung’un bu modeli dört farklı renk seçeneğine sahip.

Samsung Galaxy A32 ile Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Android işletim sistemine sahip olan Samsung telefon modellerinde ekran görüntüsü almak aslında oldukça kolay. Ekran görüntüsü almak için kullanıcılara temelde 2 seçenek sunuluyor.

1. Güç ve Ses Kısma Tuşları ile Samsung Galaxy A32 Ekran Görüntüsü Alma

Android işletim sistemi kullanan telefonlar söz konusu olduğunda ekran görüntüsü alma işlemi için akla gelen ilk yöntem elbette güç tuşu ve ses kısma tuşunu kullanmak. Aşağıdaki adımları izleyerek Samsung Galaxy A32 ekran görüntüsü alma işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz:

  • İlk olarak ekran görüntüsünü almak istediğiniz sayfayı açmalısınız.

  • Sayfayı açtıktan sonra telefonunuzun yan tarafında bulunan güç ve ses kısma tuşlarına aynı anda 1-2 saniye kadar basmalısınız.

  • Tuşlara aynı anda basmanızın ardından ekran görüntüsü alma işlemi gerçekleştirilecektir. Yakaladığınız görüntüyü galeriniz üzerinden bulabilirsiniz.

2. Üst Menü ile Ekran Görüntüsü Alma

Android telefonların çoğunda bulunan bu özellik sayesinde kolaylıkla ekran görüntüsü almak için aşağıdaki adımları izleyin:

  • Öncelikle ekran görüntüsünü almayı planladığınız ekrana gitmelisiniz.

  • Ekran üzerinde parmağınızı yukarıdan aşağıya sürükleyerek üst menüyü açmalısınız.

  • Menüde bulunan seçenekler arasından ekran görüntüsü seçeneğine tıklayarak ekran görüntüsü alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Samsung Galaxy A32  ekran görüntüsü nasıl alınır sorusunun yanıtını bu yazımızda verdik. Telefonunuzun keyfini çıkarın ve bizi takip etmeye devam edin!

Yorum yapın