Samsung Sıfırlanan Telefon Nasıl Açılır?

Samsung Sıfırlanan Telefon Nasıl Açılır?

Samsung sıfırlanan telefon nasıl açılır? Android işletim sistemine sahip Samsung marka telefonların sıfırlanması ve daha sonrasında izleyeceğiniz adımları sizlere sunuyoruz.

Samsung sıfırlanan telefon nasıl açılır? Android telefonlarda bulunan bazı zararlı yazılımlar yüzünden telefonunuz yavaş çalışmaya başlayabilir. Bu gibi durumlarda akıllı telefonunuzu sıfırlamanız gerekebilir. Android telefonunuzu sıfırlayarak sorunlardan tamamen kurtulabilirsiniz. Donanım sıfırlaması yaptığınız zaman akıllı telefonunuzdaki bütün verilerin gideceğini unutmamanız gerekir. Peki, Android sıfırlama işlemi nasıl yapılır? Şimdi bu yazıyı okumaya devam ederek sorununuzun yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Samsung Telefonlar Nasıl Sıfırlanır?

Akıllı telefonlar hayatımızın her alanında kullanılıyor fakat telefonlar bazı zamanlarda aşırı kullanılması nedeniyle yavaşlayabiliyor. Bu gibi durumlarda kullanıcılar sıfırlama işlemlerini uyguluyor. Samsung telefonlar nasıl sıfırlanır? Bu sorunun cevabını sizlere sunuyoruz. Fabrika ayarlarına döndürmek için izlemeniz şu adımları takip etmeniz gerekir;

  • Ayarlar,
  • Genel Yönetim,
  • Fabrika Verileri Sıfırla,
  • Tümünü sil seçildikten Ses tuşlarını kullanarak “Wipe data/ factory reset ” bölümünü seçin,
  • Açma / Kapama düğmesine basın,
  • Evet bölümünü seçin.
  • Telefonu yeniden açın.

Android Telefon Sıfırlama Kodu İle Sıfırlama

Android cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmenin kolay yollarından bir tanesi de numara girmektir. Bunun için *2767*3855# kodunu kullanarak cihazınızı fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

Hard Reset Nedir?

Hard reset, telefonları tamamen sıfırlamaya yardımcı olan uygulamalar arasındadır. Telefon içerisinde yer alan tüm uygulama, yazılım ve bilgileri tamamen siler. Telefonu ilk kurulumdaki haline getirir. Hard reset işlemi tüm dosyaları sildiği için mutlaka yedekleme yapmanız gerekir. Telefon tamamen ilk kutudan çıktığı haline dönmesi nedeniyle kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir.

Format İle Fabrika Ayarları Aynı Mı?

Hard reset cihaza zorla uygulanan işlemlerden bir tanesidir. Bu uygulama işletim sisteminin alt katmanlarına kadar gerçekleştirilir. Fabrika ayarları ise telefonun arayüzünden silinen uygulamalardır. Fabrika ayarları yaptığınız zaman genel olarak bazı veriler cihazda kalabiliyor. Hard reset uygulamasında ise veriler asla bulunmuyor. Samsung sıfırlanan telefon nasıl açılır? Reset uygulamasından sonra telefonlarınız ilk günkü haline gelecektir. Sıfırlama sonrasında yavaşlayan telefonlarınız tekrar çalışır duruma dönüşebilir. Sıfırlama işlemleri tüm Samsung modellerinde aynıdır. Bu sayede diğer telefonlarda da aynı yöntemi kullanabilirsiniz.

Yorum yapın