Şile Uzunkum Plajına Nasıl Gidilir?

Şile Uzunkum Plajına Nasıl Gidilir?

Özellikle Marmara Denizinde yaşanan kirlilik sorunu nedeni ile Karadeniz kıyısında olması ile iyi bir seçenek hale geldiğinden insanlar Şile Uzunkum Plajına Nasıl Gidilir? diye merak etmektedir.

Adalar ve Silivri gibi yerlerin kirlilik nedeni alternatiflikten çıkması Şile’nin daha da kalabalıklaşmasına neden olacaktır. Şile”nin en güzel sahili olması ve kalabalıktan daha uzak olması nedeni ile her zaman tercihim olan Uzunkum Plajı’nı size de tavsiye ederim. Burada yosun ve denizanası gibi sorunlarla da karşılaşmayacaksınız. Ölçülen deniz temizlik oranlarına göre de mavi bayrak almaktadır.

Eğer daha önce Şile’ye hiç gitmediyseniz şunu da belirtmeliyim ki denizi dalgalıdır. Şile’de dalgasız zamanı bulmanız gerçekten zordur. Neyse ki can kurtaranların olması ve can kurtaranların insanların açılmasına izin vermemesi bu sorunu çözmektedir. Siz de gittiğiniz zaman uyarılara kulak asmalı ve ne kadar iyi yüzüyorsanız yüzün belirli sınırlar içerisinde kalmalısınız. Eğer çocuklarınız varsa onların da sizin gözetiminizde yüzmesi iyi olacaktır.

Şile Uzunkum Plajı (Aqua Beach Club) Giriş Ücretleri 

Ayrıca buraya ait Aqua Beach Club adlı bir işletme de bulunmaktadır. Ama giriş ücreti olduğunu baştan belirtiyim. Giriş ücretleri ise hafta içi ve haftasonu ayrı fiyatlarla ücretlendirilmektedir. Baştan belirtelim ben yemeği, güneş şemsiyemi ve kamp sandalyemi kendim getiririm bunlara gerek yok diyorsanız Şile Uzunkum Halk Plajı için ücret ödemenize gerek yok. Ama Aqua Beach Clu hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız(şezlong, şemsiye vb.) aşağıdaki fiyatlar geçerlidir.

Hafta İçi : 80 TL

Hafta Sonu: 100 TL

Fiyatlara şemsiye, şezlong, wc, duş gibi kullanımlar dahildir. Ayrıca belirli bir yaşa kadar(10 yaş aşağısı) çocuklar için ücret ödemenize gerek yok.

Acıktığınızda buradan patates kızartması ve köfte yiyebilirsiniz.

Ben yemeği, güneş şemsiyemi ve kamp sandalyemi kendim getiririm bunlara gerek yok diyorsanız Şile Uzunkum Halk Plajı ile daha uyguna da keyif yapabilirsiniz.

Şile Uzunkum Plajına Nasıl Gidilir?

İstanbul ile Şile’nin arası ortalama 70 km’dir. Kendisine ait kişisel aracı olmayanlar Üsküdardan ve Ümraniye’den kalkan halk otobüslerini kullanabilirler.  Şile’ye giden otobüslerin numaraları aşağıda yer almaktadır. Bazen değişiklikler olabildiğinden siz yine de İETT online sitesinden otobüslere ait güncel saatlere ve geçtiği duraklara detaylı olarak bakabilirsiniz. Çünkü bazı otobüs seferleri pazar günü daha yoğun yapılırken bazıları ise pazar günü yapılmıyor.

139 Üsküdar – Şile

139A Üsküdar – Şile / Ağva

139S Üsküdar – Sofular Köyü / Şile

139T Tepeüstü – Şile

Kişisel Araçları İle Şile’ye Gitmek İsteyenler İçin

Ümraniye güzergahından ikinci köprü yoluna girip Şile çıkışına bağlanın ve Şile tabelalarını takip edin ya da size ait en uygun konum için Google Haritalar yardımı alın. Aşağıya sizin için Gps’e girmeniz gereken adresi yazdım.

Şile Uzunkum Plajı Nerede:

Uzunkum Plajı, Balibey, 34980 Şile/İstanbul

Şile Uzunkum Plajına gidenlerin yorumları genellikle iyi yöndedir. Şimdiden iyi eğlenceler dilerim.

Yorum yapın